Centrum badawcze HTP

Wykonujemy usługi badawcze i eksperymenty naukowe z użyciem HTP. U nas zrealizujesz każdy projekt z wykorzystaniem HTP.

Centrum badawcze Jakusz SpaceTech od ponad 5 lat prowadzi badania i produkcję stężonego nadtlenku wodoru aż do stężenia 98% (High Test Peroxide). W ramach współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną przeprowadziliśmy 5 projektów badawczych w zakresie stosowania HTP jako paliwa rakietowego i paliwa kosmicznego. ESA promuje stosowanie HTP ponieważ powszechnie stosowana hydrazyna jest rakotwórcza i szkodliwa dla środowiska. Na terenie całego świata prowadzone są badania i eksperymenty z zastosowaniem HTP.

W przypadku wszystkich materiałów wysokoenergetycznych (wybuchowych) największym zagrożeniem jest transport i obsługa przez niedoświadczonych pracowników. Przykładowo, dla HTP transport lotniczy jest zabroniony, natomiast inne formy transportu wymagają szczególnych warunków tj. indywidualny transport w temperaturze poniżej 15 stopni Celsjusza. W praktyce transport 3 kg HTP wymaga osobnego samochodu chłodni lub osobnego kontenera morskiego, co stanowi ogromny koszt w porównaniu do wartości HTP.

Z drugiej strony, nasi specjaliści pracują codziennie z HTP od kilku lat, podczas produkcji czy prowadzenia badań i eksperymentów. Mamy ogromne doświadczenie w bezpiecznej obsłudze wszelkich czynności z użyciem HTP, która jest substancją wybuchową podczas niewłaściwego postępowania lub kontakcie z innymi substancjami.

Oferujemy wszystkim podmiotom pracującym z użyciem HTP wykonywanie usług w zakresie realizacji dowolnych projektów badawczych czy naukowych. Posiadamy stanowiska badawcze, halę do prowadzenia testów, własne laboratorium chemiczne specjalizujące się w analizach HTP. Oczywiście, posiadamy doświadczoną kadrę chemików o różnych specjalnościach, od analityki po konstruktorów.

U nas wykonasz wszelkie badania i eksperymenty z wykorzystaniem HTP. Oprócz rzetelnych wyników, możesz osobiści wziąć w nich udział lub oglądać na żywo czy otrzymać nagranie z przebiegu Twojego badania. Zapewniamy bezpieczeństwo badaczy, przy jednoczesnych obniżenie kosztów eksperymentów i badań z zastosowaniem HTP.

Zapytaj o szczegóły.

Grzegorz Głowacki – Dyrektor Handlowy
tel. +48 572 411 517
email: grzegorz.glowacki@jakusz-spacetech.com